Alan Eğitimleri: İlçe Merkezi İlkokullar

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi ile ara verdiğimiz Kültürel Miras Farkındalık Çalışmalarımıza bugün itibariyle yeniden başladık.

Geçtiğimiz yıl çalışmalarımızın ilk aşamasında ilçemiz bünyesinde eğitim faaliyeti sürdürmekte olan 33 ilkokulumuzun tamamına ziyarette bulunarak öğrencilerimize Bergama’nın Kültürel Miras Değerlerini anlattık.

Çalışmalarımızın ikinci aşamasında 33 ilkokulumuzun 26’sında eğitim gören ve çalışmalarımızın ilk aşamasında Bergama güzelliklerini teorik olarak öğrenen öğrencilerimizi okullarından alarak Bergama’nın tarihi ve kültürel mekânlarında düzenlediğimiz eğitimlerle bilgilerini içselleştirmelerini sağlamaya çalıştık. Okulların yaz tatiline girmesiyle zorunlu olarak ara verdiğimiz çalışmalara bugün itibariyle kaldığımız yerden yeniden başladık.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının ilk çalışmasında misafirlerimiz Fatih İlkokulu’nun 3. ve 4.sınıf öğrencileriydi. Yaptığımız çalışma ile bugün, çoğunluğu Bergama’nın Üstün Evrensel Değerlerini hayatında ilk kez yakından gören 204 öğrencimiz, Asklepion’da, Kızıl Avlu’da ve Arasta’da Bergama’yı “İlkler Şehri” yapan tarihi ve kültürel çekicilikleri tanıdı ve nasıl koruması gerektiğini içselleştirdi.

Çalışmalarımızın ilkokul kısmı tamamlandıktan sonra ortaokullarımız ile devam edeceğiz.

AboutBergama Alan Başkanlığı

Galeri

Bir yanıt yazın